31

Ara
2019

Uçak Bileti Çağrı Merkezi Hemen ARAUçak bileti iletişim, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı uçuşları ile alakalı her türlü bilgiyi edinebilmek, her türlü sorunun çözümüne ulaşabilmek amacıyla sunulmakta olan bir hizmettir. Firmamız bünyesindeki hizmet 0850 500 23 11 numaralı hat üzerinden sunulabilirken, bu hat üzerinden 7 gün 24 saat boyunca müşteri temsilcilerine ulaşabilmek ve tüm soru ya da sorunlara cevap bulabilmek mümkündür.

İçinde bulunduğumuz bu yüzyılda Türkiye genelinde ya da dünya üzerinde seyahat etmek oldukça sıradan bir hale gelmiştir. Günümüz teknolojisinin bu denli ilerleme kaydetmesi sayesinde havayolu ulaşım hizmetleri de oldukça geniş bir alana hitap ederken, bu durumun en önemli nedenlerinden biri de uçak bileti fiyatlarının hemen hemen her bütçeye hitap etmesi ve kısa sürede güvenli bir ulaşım sağlayabiliyor olmasıdır. Havayolu ulaşımının bu denli yaygınlaşmadığı dönemlerde yolcular farklı bir şehre gidebilmek için günler öncesinden yola çıkmak durumunda kalmaktaydı.

Günümüzde havayolu şirketleri, havayolu ulaşımını tercih eden yolcular için bu doğrultuda tüm işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirebilecekleri bir hizmet sunulmaktadır. Uçak bileti iletişim adı ile bilinen bu hizmet kapsamında yolcular tüm işlemlerini herhangi bir ücret ödemeden gerçekleştirebilmekte, üstelik müşteri temsilcilerine haftanın herhangi bir günü ya da günün herhangi bir saatinde ulaşabilmek mümkündür.

Son yıllarda uçakla yolculuk etmek oldukça pratik ve uygun bir hale gelmiştir. Yurtiçinde pek çok noktaya telefonla uçak bileti satın alarak seyahat edebilmek mümkün olduğu gibi, yurtdışında da çeşitli ülkeler ve havalimanlarına bu şekilde ulaşabilmek mümkündür. Havayolu ile ulaşımın bu denli avantajlarının olması beraberinde dejavantajları da getirebilmektedir. Özellikle de günümüzde pek çok insanın karayolu yerine havayolunu tercih etmesi, otobüs firmalarını ciddi ölçüde etkilemektedir.

Otobüs biletleri ile uçak bileti fiyatları hemen hemen aynı düzeyde olduğundan, insanların büyük çoğunluğu otobüsle uzun saatler süren yolculukların yerine yalnızca birkaç saat süren konforlu uçak yolculuklarını tercih etmektedir. Otobüs firmaları ile havayolu firmaları arasında yaşanan bu rekabetin bu denli kızışma nedeni de bu fiyatlar olarak gösterilebilmektedir. Dolayısıyla her geçen gün uçak bileti satışları artış gösterirken, otobüs bileti satışlarında ise düşüş yaşanmaktadır.

Türkiye genelinde gerek yurtiçi gerekse uluslararası nitelikte hizmet veren birçok havalimanı bulunmaktadır. Ülkenin en çok yolcu kapasitesine sahip olan, milyonlarca yolcunun yurtiçi ve yurtdışı ulaşımlarını sağlayan havalimanları arasında en kullanılanları ise İstanbul Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Antalya Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı olarak bilinmektedir.